Obec Řícmanice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Důležité odkazy

Oddíl postranní lišty

Koupaliště

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

O obci

Od Brna jsou Řícmanice severovýchodním směrem vzdušné vzdálenosti přibližně 5 km. Vzdušná vzdálenost sousedních obcí od Řícmanic činí do Bílovic 2,5 km, do Kanic 1,8 km, do Ochoze 3,2 km. Vlastní územní rozloha Řícmanic je malá, dnes představuje jen 150 ha (268 domů, 838 obyvatel), kdežto v minulých stoletích, kdy Řícmanice se sousedními Kanicemi tvořily jedinou obec, byla tato rozloha téměř 12 km2. Okolí obce je z velké části zalesněno, na některých, převážně jižních svazích, jsou pole. V údolí u potoka jsou louky, dnes částečně využity jako stavební parcely, pozemek obecního koupaliště, fotbalového hřiště a víceúčelového hřiště a již nepoužívaný malý písečný lom.

Střed obce je v nadmořské výšce 280 m a ze všech stran ji obklopují zalesněné kopce o nadm. výškách 320 až 470 m. Vlastní zastavění vykazuje krajní body od východu k západu ve vzdálenosti asi 2,5 km a od severu k jihu 1 km. Na východě obec stavebně splývá se sousedními Kanicemi až na vzdálenost krajních domů Řícmanic a Kanic v rozpětí necelých 500 m, kdežto na západě je stavební splynutí s Bílovicemi úplné.

Obec je výletním místem všech, kteří touží po osvěžení v místním koupališti, nebo kteří se chtějí projít malebnými lesními zákoutími okolních smíšených lesů.

 

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Novinky na e-mail

Patička stránky